Organizatorzy egzaminów językowych

znalezionych: 16
Alliance française jest organizacją założoną 21 lipca 1883 przez Ludwika Pasteura, Ferdynanda de Lesseps, Juliusza Verne'a, Ernesta Renan i Armanda Colina zajmująca się promocją kultury francuskiej i języka francuskiego na świecie.
British Council jest instytucją, która reprezentuje Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej.
Instytucja jest częścią University of Cambridge, która zajmuje się m.in. egzaminami językowymi od ponad 100 lat. Świadczy usługi w ponad 130 krajach i każdego roku organizuje egzaminy dla prawie 4 milionów osób. Pierwsze egzaminy miały miejsce już w 1913 roku.
Instytucja działa przy Uniwersytecie Siena. Centro CILS jest członkiem EALTA (European Language Testing Association).
Centrum Ewaluacji i Certyfikatów Językowych (CVCL - Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche) jest organizatorem egzaminów CELI. Instytucja działa przy Uniwersytecie dla Obcokrajowców w Perugii.
ETS jest światowym liderem w tworzeniu standardów oceny kompetencji ze szczególnym przywiązaniem do jakości i przy użyciu najnowszych osiągnięć statystyki i psychometrii.
Goethe-Institut jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec. Działa na całym świecie promując znajomość języka niemieckiego i wspierając międzynarodową współpracę kulturalną.
Instytut Cervantesa jest hiszpańską instytucją państwową utworzoną w 1991 roku w celu upowszechniania i nauczania języka hiszpańskiego oraz propagowania kultury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej za granicą. Główna siedziba Instytutu jest w Madrycie.
Instytut Francuski w Polsce jest francuską instytucją działającą na rzecz współpracy i wymiany kulturalnej, z siedzibą w Warszawie (ul. Widok 12) i w Krakowie (ul. Stolarska 15). Placówka podlega ambasadorowi Francji w Polsce.
Chambre de Commerce et d’Industrie Paris Ile-de-France (dawniej CCIP) jest instytucją, której głównym celem jest wspieranie przedsiębiorczości. Dodatkowo CCI Paris Ile-de-France zajmuje się również szkoleniem zawodowym.
Società (stowarzyszenie) Dante Alighieri zostało założone w 1889 roku. Instytucja zajmuje się wszelkimi aspektami związanymi z językiem włoskim na całym świecie. Stowarzyszenia Dante Alighieri, których liczba przekracza 400 są obecne w ponad 60 krajach.
Instytut Języka Rosyjskiego im. Puszkina założony został przez Radę Ministrów ZSRR w 1973 roku. To jedna z największych uczelni językowych w Rosji. Instytut jest głównym centrum nauczania spraw zagranicznych Rosji i nauk o rosyjskim społeczeństwie. Prowadzi też badania w zakresie języka rosyjskiego.
Pearson jest największą na świecie firmą edukacyjną dostarczającą instytucjom, nauczycielom i wszystkim uczącym się kompleksowe i nowatorskie rozwiązania, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.
telc GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem opracowuje i administruje egzaminy TELC.
TestDaF-Institut jest częścią Gesellschaft für Akademische Studienvorbereitung und Testentwicklung e.V. Instytucjami współpracującymi przy opracowaniu egzaminu są Hochschulrektorenkonferenz, Deutscher Akademischer Austauschdienst i Goethe-Institut.
 
Polityka Prywatności